![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πετούσε…φωτιές στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής ο Σταυρός!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Εκκωφαντική πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για τον Σταυρό Καλυθιών που πέρασε από την έδρα του Παιανικού με το εντυπωσιακό 10-1. Οι παίκτριες του Σταυρού ήταν καταιγιστικές από το ξεκίνημα, επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους και έφτασαν σε μια εύκολη επικράτηση.
Καρέ τερμάτων πέτυχε η Κουφάλλη, χατ-τρικ σημείωσε η Κωνσταντίνου, ενώ από ένα τέρμα πρόσθεσαν οι Μανωλακούδη, Φλεβάρη και Ταχραμάνη. Αξίζει να σημειωθεί πως το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο αφού κατά την διάρκεια του πρώτου ημίχρονου, η Κούφαλη δυο φορές και η Φλεβάρη μια σημάδεψαν το δοκάρι, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να διευρύνουν ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ.
Η σύνθεση
Βασιλειάδου (45′ Ζουγανέλη) , Μάστορα , Μαλλιάκα , Γκρέκου (60′ Πενταράκη ) , Καναβάκη , Βογιατζή , Κωνσταντίνου (60′ Παππά) , Κουφάλλη (65′ Γαιτάνου) , Ταχραμάνη , Μανωλακούδη , Φλεβάρη .
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)