![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Χορεύει σάμπα με Μασάδο ο Φοίβος!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με άκρα μυστικότητα κινήθηκε ο Φοίβος και απέκτησε ακόμα έναν σημαντικό ποδοσφαιριστή ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. Η ομάδα του Σάββα Ορφανίδη έφτασε σε συμφωνία με τον πολύπειρο επιθετικό, Βάντερ Μασάδο που έμεινε ελεύθερος από τον Κλεόβουλο.
Ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής συναντήθηκε σήμερα με την διοίκηση των Κρεμαστενών και έδωσε τα χέρια με τον Άκη Δελαπόρτα για συνεργασία ενός έτους. Ο Μασάδο συστήθηκε στα γήπεδα της Δωδεκανήσου με την φανέλα του Α.Ο Δικαίου, ενώ τα τελευταία δύο χρόνια αγωνιζόταν στον Κλεόβουλο. Η απόκτηση του δεν σημαίνει παράλληλα το ναυάγιο της περίπτωσης του Τιάγκο Μέλο, με τους ανθρώπους της ομάδας να κάνουν προσπάθειες για να βγει άμεσα η βίζα του και να έρθει στην Ρόδο. Σε διαφορετική περίπτωση να αναζητήσουν ακόμα έναν επιθετικό στο μεταγραφικό παζάρι.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)